español  |  english  |  français
Contactar     Mapa web     Plànol

PROGRAMA ENRAMADES 2013

PROGRAMA ENRAMADES 2013
Publicat: Divendres 17/05/2013

Enramades 2013
Benvolguts sallentins i sallentines,

Ja s'acosten les festes de corpus, i amb elles les Enramades de Sallent, festa tradicional d'interès nacional que fa brillar el nostre poble.

Les meves primeres ratlles són per agrair a totes les persones que any rere any fan possible aquesta festa, gràcies als enramadors i enramadores per la seva constància i dedicació per tal de transformar la nostra vila durant uns dies.

Enguany tenim un programa ple d'actes que s'ha configurat conjuntament entre entitats, clubs i l'Ajuntament per tal d'oferir als sallentins i la gent que ens visita unes activitats atractives per gaudir del nostre poble.

Sallent és un poble que vol projectar-se a l'exterior, que vol que la gent ens visiti, i per això les Enramades són una festa tan important per nosaltres. Enguany, durant els dies previs a l'inici de la festa tindrem al
nostre poble el programa de TV3, El Divendres, fet que ens ajudarà a mostrar moltes de les nostres qualitats.

Espero que tots plegats, gaudim amb civisme, positivisme i il·lusió aquests dies tan sallentins, i fem d'aquesta festa un motiu d'orgull de tots i totes.

Atentament,

David Saldoni de Tena
Alcalde

Data i hora de la darrera actualització d'aquest contingut: 02/09/2016 09:28
Ajuntament de Sallent  Plaça de la Vila, 1   08650  Sallent  T. 938 370 200
Diputació de Barcelona